Az elmúlt két év váltást hozott az amerikai külpolitikában. Elődei „tudatos vakságával” szakítva, a mostani kormány leginkább Reagan realistább szemléletéhez csatolt vissza. 40 éve jelent meg Jeane Kirkpatrick esszéje, amely akkor azt megalapozta.
Claas Relotius a legrangosabb német magazin, a Der Spiegel sztárújságírója volt egészen tavaly decemberig, amikor kiderült – több írása egyszerű kitaláció volt csupán.
A Nobel-díjasok életútja minden esetben kiemelt figyelemben részesül. Véleményük súlya sokak számára hatványozottan nyom a latban és nemcsak az általuk művelt szakmai területeket illetően, hanem világnézeti kérdésekben is. Sajnálatos módon azonban még a Nobel-díj sem képes megóvni senkit attól, hogy nyilvánvaló blődségeket hangoztasson. Ennek egyik élő bizonyítéka Dr. James D. Watson.
Idén két fontos választás is lesz: májusban az Európai Parlament összetételéről dönthetnek a polgárok, míg ősszel a hazai önkormányzati választásokra kerül sor, ahol a településeket vezető testületekről és a polgármesterek személyéről voksolhatunk.
A mesterséges intelligenciával bíró robotok hétköznapivá válása mára nem egy, a távoli jövővel kapcsolatos fikció. A gépek térnyerése teljesen átalakíthatja a gazdaságot és a társadalmat, nem beszélve a jogrendszerről.
Hatékonyabbá válhat a sürgősségi ellátás, ám nem feltétlenül rövidül a várakozási idő, mivel vészes a szakemberhiány – így foglalható össze mentősök ápolók, betegek véleménye a sürgősségi ellátásban bevezetett változásokról.
Ha az üldözés egy tó lenne, akkor a tavalyihoz képest egyszerre mélyebbé és szélesebbé vált volna” – ezzel a hasonlattal vezette be Michel Varton, az Open Doors strasbourgi irodavezetője a keresztényüldözésről szóló idei jelentést.